קצת רקע ענף הבניה הוא ענף מרכזי וחשוב בכלכלה והביקוש בו עולה מדי שנה. כל שנה מושקעים מיליארדי שקלים בענף והביקוש הגבוה תרם רבות לעליה בשכר משמעותית. בוגר המגמה מקבל כלים מעמיקים בתחום התכנון קונסטרוקציות. בוגר לימודי הנדסאי בניין רשאי להירשם בפנקס ההנדסאים במדור בניה ולאחר הרישום רשאי לתכנן ולחתום על תכניות למבנים בהתאם לחוק. גם כאן אתה צריך לעמוד בתנאי הקבלה של מהט.

מה הם תכני לימוד הנדסאי בניין?

בתחום זה הסטודנטים לומדים 2 תחומים מרכזיים: ניהול ופיקוח ותכנון קונסטרוקציה. בתחום הניהול והפיקוח ילמד הסטודנט חישוב סטטי וחוזק חומרים וניהול אתר ופיקוח על הבניה. לעומת זאת בתחום התכנון ילמד תכן הנדסי קונסטרוקציית בטון וקרקע. אלו הם תכני הלימוד העיקריים שיילמד סטודנט ללימודי הנדסת בניין אך ישנם גם לימודי רקע והעשרה כגון מתמטיקה, אנגלית טכנית ויישומי מחשב כמו כן ישנם מספר מקצועות יסוד כמו חומרי בניה, תשתיות כבישים ודיני בניה. במגמה להנדסה אזרחית ניתן לבחור בין שני מסלולי התמחות ניהול בניה ותכנון מבנים.

יתרונות הלימודים

רוב מוחלט מהסטודנטים הלומדים לקראת תואר הנדסאי בניין הם סטודנטים עובדים. הלימודים מתקיימים במגוון המכללות הפזורות בכל ישראל והלימודים הם לימודי ערב ומתקיימים בדרך כלל 3 פעמים בשבוע משעה 17:00 עד 22:00, כמובן נושא שעות הלימוד הוא בהתאם להחלטת המכללה וכדאי לקחת את זה בחשבון שנרשמים למכללה זו או אחרת.

במה עובד הנדסאי בניין?

בוגרי המסלול יכולים להשתלב בחברות בניה בתפקיד חשוב כמו מנהל פרויקט, להפוך לעצמאי ולפתוח עסק לייעוץ ופיקוח על הבניה. אם את/ה בעל יכולות מולטיטאסקינג, מסודר ומדיוק בפרטים הקטנים לימודי הנדסאי בניין זה בדיוק בשבילך.

האם הלימודים משתלמים כלכלית?

עלות שנת לימודים במכללת מה"ט הוא כ8000ש"ח שנה והלימודים נמשכים 3 שניה לימודי עבר ושנתיים לימודי בוקר. על פי את AllJobs השכר הממוצע להנדסאי בנין הוא קצת מעל 9000 ש"ח בחודש והיצע המשרות בשנת 2019 עמד על 4797 משרות. לצפיה בנתונים וחיפוש משרות זמינות הכנס לAllJobs

לסיכום ניתן לראות שלימודי הנדסאי בניין לא מתאימים לכל אחד. הם יכולים להתאים לאנשים השמים לב לפרטים הקטנים ואלה שרוצים ללמוד ולעסוק בתחום תובעני שצריך לעבור ולפקח על אתרי בניה ועל העובדים בשטח וכל טעות קטנה יכול לעלות הן בכסף והן בחיי אדם בעתיד.

אהבת את הפוסט? שתף אותו!
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
אימייל
פוסטים שיכולים לעניין אותך