קידום עסקים אורגני

שמדברים על קידום עסקים אורגני ישר חושבים על גוגל. קודם כל אנחנו צריכים להבין מה זה אומר קידום אורגני. קידום אורגני זה אומר קידום טבעי ללא תשלום, כמובן שקניית מודעות בגוגל ובפייסבוק יעזרו לנו אבל הם יעזרו לנו נקודתית ולאורך זמן רצוי שתהיה לעסק אסטרטגיית קידום אורגני.

בפוסט זה נבין מה זה קידום עסקים אורגני, איזה כלים עומדים לרשותינו (ויש המון כלים). חשוב להבין שקידום אורגני או קידום טבעי לוקח זמן, לא מדובר בקסם המתרחש בין לילה אתם נכנסים לתהליך ארוך ולפעמים מייגע שסוחט כוחות.

שיווק עסקים בגוגל

כן שוב חזרנו לגוגל למרות שלא הכל זה גוגל אבל זאת נקודת ההתחלה שלנו, יש המון כלים שגוגל נותן לנו אשר עוזרים לנו לקדם את העסק. כגון גוגל לעסק שלי או בשמו המוכר גוגל מיי ביזנס (Google My Business) אשר כל המהות של הכלי המאוד חשוב הזה בתהליך הקידום הוא לתת ללקוחות הפוטציאלים שלכם מידע על העסק. 

כלי נוסף שרובכם מכירים הוא GMAIL, רובכם בטח ירימו גבה אבל דרך ג'ימייל לעסקים הופך להיות כלי חשוב באסטרטגיית השיווק האורגני. דרך ג'ימייל עסקים ניתן לקבל כתובת אימייל מותאמת אישית ‎@yourcompany לדוגמא ron@handesaim.com. למה זה חשוב לקבל מיילים לכתובת מותאמת לעסק? העסק שלך יראה מקצועי יותר בעלות של עשרות שקלים בחודש.

גוגל ביזנס

לוגו של גוגל לעסק שלי

גוגל ביזנס מעניק ללקוחות את החוויה הטובה ביותר בדיגיטל, הוא חינמי וזו כבר נקודת התחלה טובה. בדף העסקי אנחנו נוכל להציג את שעות הפעילות של העסק, פרטי יצירת קשר תמונות של העסק ועוד. אתם בעלים של חנות? מעולה! דרך גוגל מפות תוכלו לקדם בתשלום את החנות לאנשים שנמצאים באזור העסק שלך.

להגיע ללקוחות שמחפשים את השירותים שלכם

כשאנשים באזור של העסק שלכם מחפשים בגוגל את השירותים שאתם מציעים, הדף העסקי שלך מוצג להם ודרכו ניתן להזמין את השירות או לפנות אלכם בצאט לקבלת הצעת מחיר ייחודית. כדי לבסס את האמון של הלקוחות שלך, חובה להגיב לביקורות שנכתבו ובמיוחד לביקורות השליליות כי גרוע מביקרות שלילית ללא תגובה. הלקוחות שלך צריכים להבין שאתה מבין את הביקרות ועושה הכל כדי לטפל בבעיה וגם לומד ממנה על הדרך.

בניית אתר לעסק

חלק נוסף וחשוב באסטרטגיית הקידום האורגני של העסק שלך הוא בניית אתר לעסק. למה הוא חשוב? תחשבו על זה ככה מה הדבר הראשון שאתם עושים כאשר אתם רוצים לקנות משהו או לקבל שירות מבעל עסק כזה או אחר? נכון אתה נכנס לאתר האינטרנט של העסק שלו בשביל לקרוא אליו או לראות עבודות קודמות.

לא חייבים להשקיע עשרות אלפי שקלים בבניית אתר לעסק, ניתן להסתפק בדף נחיתה שנבנה נכון או להשקיע קצת יותר ולבנות אתר מקצועי. אם אתה בעל קישורים טכנולוגיים תוכל לבנות את האתר לבד דרך מגוון פלטפורמות המציאות זאת, לדוגמא וורדפרס שעל הפלטפורמה הזאת בנויים יותר מ60% מאתרי האינטנרט בעולם.

איך לבנות אתר אינטרנט לבד

כדי לבנות אתר לבד לעסק, צריך שטח שבו האתר יוכל להתארח. ה'שטח' הזה נמצא בשרת, יחד עם עוד 'שטחים' רבים כאלה. שרת הוא מעין 'רחוב' שבו הרבה חברות שוכרות שטחים לאירוח אתרים. קצת כמו כתובות שונות באותו אזור מיקוד. השירות המומלץ לאחסון את וורדפרס הוא uPRESS(קישור אפילייאט) לקבלת 5% הנחה נוספים תקלידו את הקוד הבא: UP05COLOR.

לכל אתר יש שם דומיין. שם הדומיין הוא כל מה שמוצג אחרי החלק www.‎ (‏World Wide Web) בכתובת האתר. אפשר להקביל את שם הדומיין לכתובת הפיזית של בית. לדוגמא www.handesaim.com.

מה יעשה מישהו שרוצה למצוא אתכם, או במקרה הזה, את האתר שלכם? כאן אנחנו חוזרים לגוגל לעסק שלי, ניתן לעדכן בכרטיס העסקי את כתובת האתר וכך לתת גישה ללקוחות הפוטנציאליים למצוא אותנו.

שימוש במדיה חברתית

פרופיל במדיה חברתית הוא פתרון פשוט וחשוב בתהלים קידום עסקים אורגני שמאפשר לפתח לעסק נוכחות באינטרנט במהירות ובזול. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לחזק את הקשר בין העסק לבין הלקוחות ולגרום להם ליצור אינטראקציה עם העסק. אחרי שהפרופיל במדיה החברתית יצבור פופולריות, תוכל לבחון אפשרויות השקעה לטווח ארוך יותר.

דיגיטים מציעה בדיקת נוכחות דיגיטלית לעסק שלך ללא עלות. אנחנו צוללים עמוק לבדיקת פעילות החיפוש של הלקוחות שלך ומבצעים מחקר מילות מפתח שיכולים לקדם את העסק שלך. כל זאת ועוד נציג לך בדוח מפורט אודות הנוכחות של העסק שלך וכמובן המלצות לשיפורים (אם צריך). נאתר את כל המקומות בהם אתם נמצאים ברשת ונמצא את כל המקומות בהם אתם חייבים להיות. ננתח את אתר האינטרנט של העסק, רשתות החברתיות וכל הנכסים הדיגיטליים של העסק. נבצע בדיקת תכנים המופיעים ברשת עם אזכורים לעסק שלך.

 

לסיכום יש הרבה אפשרויות לשימוש בכלים דיגיטליים והטכנולוגיה לקידום עסקים אורגני. אפשר להשתמש באתרים שונים ובמדיה חברתית כדי להגיע ללקוחות קיימים ופוטנציאליים. הערוצים האלה מאפשרים להפיץ מסרים לכמה שיותר אנשים. כשמשתמשים באימיילים ובאפליקציות, אפשר לבחור למי יוצג המסר ומתי. כלומר, אם עמי רוצה לתגמל לקוחות קבועים או לאסוף משוב מלקוחות, כדאי לו להשתמש באפליקציה או באימייל. ולעזור ללקוחות חדשים למצוא את העסק שלך.

אהבת את הפוסט? שתף אותו!
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
אימייל
פוסטים שיכולים לעניין אותך