מאגר ענק של מלגות בחינם לסטודנטים שכדאי לבדוק

מצאתי המון מלגות לסטודנטים שיסייעו להתמקד בלימודים ולא לחשוב איך לשלם את שכר הלימוד הגבוה. מלגות בשווי מיליוני שקלים מחכים לך כאן בפוסט מתעדכן.

מלגת משרד החינוך

לא כולם מכירים אך משרד החינוך נותן מלגות לסטודנטים שאין מקבלים סיוע בשכר הלימוד.  את המלגה ניתן לקבל ללא התנדבות וללא דרישות מיוחדות, ההרשמה למלגה נפתחת בנובמבר וצריך מספר טפסים על מנת לקבל את המלגה.

גובה המלגה לסטודנטים שניתן לקבל ממשרד החינוך לתואר ראשון הוא בין 4,000ש"ח ל12,480 ש"ח וגובה המלגה להנדסאים הוא בין 2,800 – 8,600 שקל וישנה גם אפשרות לקבל הלוואה כמובן לפי הניקוד של הסטודנט. להנדסאים יש דף הנחיות מיוחד שמסביר על התהליך ומציג את הקריטריונים. 

"הזכאות למלגה נקבעת על פי הקריטריונים ותנאי הזכאות של ועדת קרן הסיוע לסטודנטים. התנאים נקבעים על פי שלוש רמות זכאות של הסטודנטים באותה שנת לימודים, ובכפוף למגבלות מסגרת התקציב."

יש לציין כי צריך להיות רשום במערכת של משרד החינוך על מנת לקבל את המלגה, להרשמה למלגה ולקבלת פרטים נוספים.

מלגת פר"ח – תכנית הלאומית להשפעה חברתית

פר"ח מיועד לסטודנטים לקראת לימודי תואר, הלומדים באוניברסיטאות והמכללות האקדמיות ובבתי הספר להנדסאים שבאישור מה"ט. שכר הלימוד ללימודי הנדסאי הוא כ7500 שקל לשנה.

בהיותי תלמיד בבית ספר יסודי קיבלתי חונך שעזר לי המון. היום בפר"ח עושים חונכות גם לתלמידי חטיבות הביניים הזקוקים לעזרה לימודית וגם לסטודנטים עם לקויי למידה הלומדים במוסדות אקדמיים.

גובה מלגת פר"ח הוא עומד על 5,200 שקל, ניתן לקבל גם תוספת למשרתי מילואים בגובה 2,600 ש"ח. המלגה נפתחת בראשון לספטמבר ונכון לכתיבת פוסט זה המלגה פתוחה להרשמה. להרשמה לפר"ח ולקבלת מידע נוסף.

מלגות לפי עיר

מלגת מפעל הפייס

מפעל הפייס מחלק מלגות בשיתוף עם הרשויות המקומיות או מרכזי צעירים והרישום מתבצע ישירות מול הרשות, לצפייה בתנאי קבלה למלגה.

הפרויקט הלאומי לניצולי שואה

תכנית משותפת של התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל והמשרד לשוויון חברתי המשלבת עשייה של סטודנטים ואזרחים ותיקים.

דרישות המלגה:

1. סטודנטים הלומדים במוסד אקדמי מוכר לפחות שני קורסים בסמסטר בכל סמסטר בשנת תשפ"א.

2. רצון לשינוי חברתי ולחיזוק הקשר הבין-דורי. 

3. ידיעת השפה הרוסית – יתרון.

לפרטים נוספים באתר התאחדות הסטודנטים

מלגת המרכז האזרחי לתרבות, חברה וכלכלה

חלוקה השנתית של מלגות לשנת תשפ”א/2020-21 בסכום של עד 5,000 ₪ כל אחת, לסטודנטים הלומדים החל משנה שנייה לתואר אקדמי במוסד להשכלה גבוהה.

כ- 50 מלגות ינתנו ללומדים מקצועות טכנולוגיים שהמדינה זקוקה להם, כגון: רפואה, כלכלה, מנהל עסקים והנדסה וכן מקצועות חברתיים כגון: עבודה סוציאלית וחינוך.

המלגות תחולקנה לסטודנטים בעלי הישגים אקדמיים גבוהים, אשר על פי שיקול דעתה הבלעדי של ועדת המלגות של הקרן, זקוקים לסיוע כלכלי.

לבירורים ניתן לפנות ל- me@merkazezrahi.co.il או להכנס לאתר המלגה.

מלגת ידידים – IMPACT

ההרשמה למלגה פתוחה מדי שנה בתאריכים : 1.3 – 31.5.

רק אם הנך חייל משוחרר העומד בכל הקריטריונים הבאים, הנך מוזמן להגיש בקשה למלגה: 

• לוחם (תעודת שחרור בכבוד בצבע זהב) או תומך לחימה (תעודת שחרור בכבוד בצבע כסף), עד דרגת סרן (כולל), ועד שלוש שנים בקבע.

• שנת שחרור מצה”ל – משנת 2015 ואילך. 

• ממשפחה מעוטת יכולת כלכלית. 

• לימודים לתואר ישראלי ראשון בהיקף מלא במוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, או לימודי תעודה (של שנה לפחות) במוסד לימודים המוכר על ידי משרד הכלכלה/ חינוך.

• תחילת שנת לימודים ראשונה (או השנייה מתוך תואר של שלוש שנים לפחות)- בחודש אוקטובר של שנת הבקשה.

• לימודי תואר/ תעודה הנמשכים פחות משלוש שנים – ניתן להירשם לקראת שנת הלימודים הראשונה בלבד. 

• ניתן להתחיל את תהליך ההרשמה למלגה גם לפני קבלת תשובה סופית ממוסד הלימודים. 

• מועמדים הלומדים באוניברסיטה הפתוחה יוכלו להגיש מועמדות רק לקראת שנת הלימודים השנייה, ולאחר שעברו בהצלחה לפחות 3 קורסים בשנת הלימודים הראשונה ובכפוף להתחייבות ללימודים של 5 קורסים בכל שנת לימודים נוספת בתואר. 

• המלגה אינה מיועדת ללימודי מכינה/ השלמת בגרויות/ לימודים בהיקף חלקי או לבעלי תואר אקדמי קיים.

לפרטים נוספים והגשת בקשה למלגה

תוכנית שגרירי רוטשילד 

שגרירי רוטשילד הינה תוכנית מנהיגות חברתית, שמטרתה לאתר, ללוות, להכשיר ולרשת את דור המנהיגים והמנהיגות החברתיים הבא בחברה הישראלית.
מנהיגות המבוססת על ערכים של הומניזם, סולידריות ושבבסיסה ראיה רחבה של טוב משותף, הרחבת הזדמנויות וצמצום פערים.
 

התוכנית מאתרת צעירים מצטיינים מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית, מלווה ומכשירה אותם להוביל את ישראל בכל תחומי ההשפעה החברתית.
ייחודה של התוכנית, שהוקמה בשנת 2010, נעוץ בשילוב שבין פיתוח מודעות חברתית ועשייה קהילתית, לבין תהליך של פיתוח אישי, אקדמי ותעסוקתי במקביל ללימודים האקדמיים. התוכנית מעמיקה שותפויות רוחביות במסגרת פרקטיקום חברתי ויצירת מיזמים בעלי השפעה קהילתית.

התוכנית היא מסגרת העשרה נלוות למסלול בלתי תלוי של לימודי תואר ראשון, הכוללת מפגשים קבוצתיים שבועיים, כנסים, סמינרים ופרקטיקום חברתי בארגון במגזר החברתי, הציבורי, הפרטי או הרביעי.

שגרירי ושגרירות רוטשילד פועלים בתשעה מוסדות להשכלה גבוהה, בפריסה ארצית:

  • אונ’ חיפה
  • אונ’ תל אביב
  • האקדמית תל אביב-יפו
  • מכללת תל חי
  • אונ’ בן גוריון
  • מכללת ספיר
  • אונ’ העברית בירושלים
  • הטכניון
  • מכללת סמי שמעון
  • קריית אונו – קבוצת שגרירות חרדיות

לפרטים נוספים והגשת בקשה למלגת שגרירי רוטשילד

מלגות לסטודנטים של עיריית קרית מוצקין

קריית מוצקין משקיעה רבות בחינוך ומבקשת לעודד צעירים וצעירות להמשיך בלימודים אקדמאים.
לרשות תושבי העיר המתגוררים בקרייה 3 שנים לפחות ואשר לומדים במוסד מוכר להשכלה גבוהה האפשרות להגיש בקשה למלגה בכפוף להוראות והנחיות המפורטות בטופס הבקשה.
לפרטים נוספים בנושא מלגות ניתן לפנות ללשכת ראש העיר בטלפון: 04-8780200.

שימו לב! סטודנטים אשר קיבלו מלגה אחרת, לא זכאים לקבלת מלגה זו! 

את הטפסים לבקשת המלגה יש להגיש בלשכת ראש העיר במשרדי העירייה, לידי רכזת המלגות  גב' רחלי בר בכתובת שד' דוד בן גוריון 80, קומה 3.

לפרטים נוספים והגשת בקשה למלגה

תכנית חבר כלבבי

תכנית מלגות חדשה מבית התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, משרד החקלאות, קרן פילנתרופית ועמותת S.O.S  חיות. במסגרת התכנית סטודנטים ישמשו בית אומנה זמני למספר כלבים מתחלפים הממתינים לאימוץ.

התכנית פועלת בשני אזורים: מרכז הארץ (בין ראשל"צ לחדרה) וצפון הארץ (בין הקריות לנהריה).

*המלגה אינה מיועדת להכשרת גורי נחיה/ כלבי שירות, אלא להוות בתי אומנה זמניים לכלבים חסרי בית.

מדינת ישראל קיימת תופעה רחבה של כלבים חסרי בית. אלפי כלבים ננטשים מדי שנה על-ידי משפחותיהם, או שנולדים ברחוב ובשטחי בר, סביבות שאינן מותאמות לצרכי כלב וחושפות אותם לסכנות ולסבל רב. הסגרים ועמותות למען בעלי חיים מנסים להתמודד עם התופעה באמצעות לכידה, חילוץ וקליטת הכלבים הנטושים מחד, ומציאת בתים מאמצים עבורם מאידך, אולם במציאות הנוכחית הארגונים נמצאים תחת עומס תמידי. מציאות זאת מולידה מצבים של צפיפות רבה בכלביות, שהייה ממושכת של כלבים בתנאי שבי (מצב המוביל לפגיעה בריאותית והתנהגותית) ובמקומות מסוימים – גם להמתה. מסיבות אלה, הפתרון הטוב ביותר עבור הכלבים הוא בתי אומנה, ולהם תפקיד כפול: מצד אחד לחסוך מהכלב את המחירים של שהייה בכלבייה, ומצד שני להתחיל עימו תהליך של חשיפה, שיקום ולמידה שיסייעו לו להיקלט בביתו החדש.

מטרת התכנית היא הענקת בתי אומנה לכלבים הממתינים לאימוץ, מתן מחסה וטיפול, עד למציאת בית חם וקבוע.

מלגה על סך 10,000 ש"ח תוענק עבור שימוש בית אומנה זמני לכלבים מתחלפים, למשך 25 שבועות לאורך שנת הלימודים.

להרשמה לאזור הצפון – לחצו כאן

מלגת כוח משימה לאומי של המשרד לשיוויון חברתי

המשרד לשוויון חברתי, בשיתוף התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, משיקים את תוכנית "כוח משימה לאומי", במסגרתו יתגייסו אלפי סטודנטים בישראל למאבק במצוקות החברתיות שיצר משבר הקורונה.

במסגרת התכנית, יוענקו מלגות לכ – 10,000 סטודנטים וסטודנטיות ברחבי הארץ, שיתנדבו בזירות חברתיות שונות, ויספקו סיוע, תמיכה ומענה למגוון אתגרים חברתיים ואנושיים איתם מתמודדת החברה הישראלית הימים אלו. 

לקריאה בהרחבה אודות המלגה | להרשמה למלגת כח משימה לאומי

אם הגעת עד לכאן ולא מצאת מלגה מתאימה, אתה מוזמן לקרוא אודות ההטבות המגיעות לסטודנטים.

אהבת את הפוסט? שתף אותו!
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
אימייל
פוסטים שיכולים לעניין אותך

לימודי הנדסאי בתקופת הקורונה

לימודי הנדסאים גם בזמנים רגילים הינם לימודים אינטנסיביים ובמיוחד בתקופה זו מאחר ובדרך כלל בוחרים בלימודים אלה אנשים שעובדים בשעות