מבחן שפות

לקראת תחילת הלימודים האקדמיים, אנו עשויים להידרש לעבור מבחן להערכת מיומנויותינו בשפה האנגלית. אם אין ברשותך ציון פסיכומטרי, או אם הציון לא הספיק לפטור באנגלית, ישמש המבחן כדי להעריך את יכולת ההתמודדות שלך עם תכנית באנגלית לקראת לימודי התואר הראשון, האם ניתן לפטור אותך מקורסים ובמידת הצורך, כמה קורסים יידרשו ממך במהלך הלימודים לשיפור האנגלית. ישנם שני סוגי בחינות מיון באנגלית – האחת נקראת מבחן אמירם והשנייה אמיר. על אף שמטרת הבחינות היא זהה, יש לא מעט הבדלים ביניהן וכדי לבחור בבחינה שהכי מתאימה לנו, חשוב שנכיר אותם.

מבחן אמירם – הגרסה הממוחשבת למבחן אמיר

ההבדל המשמעותי ביותר ככל הנראה בין אמירם לאמיר הוא באופן ביצוע הבחינה. בעוד שמבחן אמיר נעשה בכתב יד על גבי טופס מודפס, אמירם מבוצע מול מחשב. כאן בדיוק נכנסות ההעדפות והמיומנויות האישיות שלך.

  • לאלו מאיתנו שמתקשים להתרכז בבחינה מודפסת או שנוח להם יותר לעבוד עם המחשב, עדיף לבחור במבחן אמירם ולהיבחן באנגלית תנאים הטובים ביותר.
  • עם זאת, לאלו מאיתנו שמתקשים בעבודה עם מחשב, עדיף לבחור במבחן אמיר.

חלוקת הזמן בבחינה

גם כאן ההבדלים עשויים להוות יתרון או אתגר לפי הצרכים האישיים שלך. מבחן אמירם מקציב זמן עבור כל שאלה בנפרד, בעוד שמבחן אמיר מחולק לפרקים ונושאים ומקציב לך זמן לפרק כולו. משמעות הדבר היא שלא ניתן יהיה לחזור באמירם לשאלות קודמות ולתקן, או להרוויח זמן עבור שאלות קשות על חשבון שאלות שענינו עליהן במהירות. מצד שני, בסך הכולל יש לנו יותר זמן עבור כל שאלה במבחן אמירם.

על מנת לסבר את האוזן – בעוד שבמבחן אמיר נקבל 20 דקות עבור 22 שאלות (כלומר, כ-54 שניות בממוצע לכל שאלה), באמירם אנו מקבלים לכל הפחות 3 דקות לשאלה, כשבשאלות מורכבות יותר נקבל אפילו 4 דקות ו-7 דקות לקריאת טקסטים בבחינות הבנת הנקרא. מדובר בזמן ארוך יותר באופן משמעותי ולכן, אם הזמן משחק תפקיד, ייתכן מאוד שעדיף ללכת על אמירם.  

התאמת הבחינות לרמת הנבחן

מבחן אמיר הוא מבחן סטנדרטי. משמעות הדבר היא שכולם מקבלים את אותו המבחן ומיומנויותיהם באנגלית נבחנות על פי תקן כללי. עם זאת, מבחן אמירם הוא מבחן מותאם לרמה, המכונה גם CAT (Computer Adaptive Test). המערכת הממוחשבת לומדת את הישגיו של הנבחן לאורך המבחן. רמת המבחן תעלה ככל שהנבחן יענה נכונה על השאלות ותרד ככל שיצטברו שגיאות.  

מועדי הבחינות והגוף המנהל

הבדל נוסף בין שתי הבחינות הוא המועד בו נערכת הבחינה. זהו שיקול נוסף שחשוב שניקח בחשבון כדי לוודא שיש לנו די זמן להיערך לבחינה וכי מועד הבחינה מותאם לנסיבות החיים שלנו באותה תקופה. ישנן בחינות שעשויות להיערך, למשל, בעת טיול שלנו בחו”ל או בתקופה בה יש לנו התחייבויות קודמות. לכן, חשוב שנברר מראש את מועד הבחינות בהתאם לסוג הבחינה.

מועדי הבחינות נקבעים על פי המוסד המנהל את הבחינה. בעוד שהמרכז הארצי לבחינות והערכה קובע את מועדי מבחן אמיר, אמירם נקבע על פי המוסד האקדמי אליו אנו מנסים להתקבל והמועד עשוי להשתנות ממוסד למוסד. לכן, ככל שהחלטנו לקחת בחינת אמירם, עלינו לדבר עם המוסד האקדמי הרלוונטי בלבד כדי לקבל תשובות.

בסופו של יום, הבחירה בין מבחן אמירם לאמיר תלויה במידה רבה בהעדפות האישיות שלנו, בנוחות שלנו ובדרך שהכי נוח לנו ללמוד ולהיבחן. ככל שניקח בחשבון את כל המשתנים האלו, נוכל לבחור דרך שתיתן לנו את הסיכויים הגבוהים ביותר ולהתכונן לבחינה שעשויה לקבוע באופן משמעותי כיצד תיראה השנה הראשונה לתואר שלנו.

 

 

אהבת את הפוסט? שתף עם חבריך אולי גם הם צריכים לדעת את המידע
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואצאפ
שיתוף ב email
אימייל

השארת תגובה

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך

חזרה ללימודים בתקופת הסגר – עדכון חשוב למכללות מהט
מה"ט נערך לחזרה ללמידה באפן מלא או מרחוק. העדכון האחרון שיצא אומר שאופן הלמידה ייקבע לפי הוראות ...
קרא עוד
מאגר ענק של מלגות בחינם לסטודנטים (שווה להיכנס באמא)
מאגר ענק של מלגות בחינם לסטודנטים מצאתי מלא מלגות לסטודנטים שיסייעו להתמקד בלימודים ולא לחשוב...
קרא עוד
מדריך: בחירת מחשב נייד לסטודנטים
מדריך: בחירת מחשב נייד לסטודנטים כל הכבוד נרשמת סוף סוף ללימודים ומה עכשיו? מחכה שיאשרו את ה...
קרא עוד
איך לכתוב קורות חיים מנצחים ב5 שלבים
מדריך: כתיבת קורות חיים מנצחים ב5 שלבים חיפוש עבודה יכול להיות מאתגר מאחר והוא בפני עצמו "עבו...
קרא עוד
לימודים אקדמיים, לימודי הנדסאי ומה שביניהם
לימודים אקדמיים, לימודי הנדסאי ומה שביניהםלימודים אקדמיים הם הדרך לרכישת השכלה גבוהה. הלימודים עצ...
קרא עוד
לימודי אדריכלות נוף והמפכה הירוקה
לימודי אדריכלות נוף והמפכה הירוקההמהפכה הירוקה באדריכלות הוכיחה שהיא לא טרנד חולף או נישה קטנה בת...
קרא עוד
גלילה לראש העמוד

תודה שנרשמת!

עכשיו תהיה הראשון שקורא את מה שאני כותב

הכנס וגלה מגוון קורסים אונליין שיכולים לעשיר לך את קורות החיים ולעזור לך בתקופת המבחנים