למה סטודנטים נושרים מהלימודים?

כולנו רוצים להאמין שאנו נגשים את כל השאיפות שלנו, לא משנה מה יפגוש אותנו בדרך. גם אנחנו מאחלים לך לנחול הצלחה בכל הדרכים שיהיה עליך לבחור בחיים. עם זאת, ישנם רגעים בחיים בהם אנו מגלים שמה שנראה בהתחלה כחלום שהתגשם, הוא עינוי מתמשך, אכזבה גדולה או פשוט כבר לא רלוונטי לצרכים ולשאיפות שלנו. אין ספק שלימודים אקדמיים מכניסים לחיים הרבה הזדמנויות, אך העובדה הפשוטה היא כי סטודנטים רבים בוחרים שלא להמשיך. כ-20% מהסטודנטים לתואר ראשון פורשים מהלימודים בשלב כזה או אחר וכשמדובר בתחומים הריאליים והמדעים המדויקים, המספרים עולים משמעותית ויכולים להיות מעל למחצית.

הסטטיסטיקה הזו מספרת לנו משהו על המעמד של התחום האקדמי כיום ועל הצרכים המשתנים של הדור הנוכחי. היא גם מראה לנו עד כמה החיים כיום דינמיים וכיצד החלומות הגדולים של היום עשויים לאבד ממשמעותם תוך שנים ספורות. אז מדוע זה בעצם קורה? אספנו כמה מהסיבות העיקריות לנשירת סטודנטים מהתואר האקדמי.

קשיים כלכליים לאורך הלימודים

כ-50% מהסטודנטים הנושרים יעשו זאת עקב משבר כלכלי כזה או אחר. אחרי הכול, הביטוי "סטודנט עני" לא נוצר בוואקום. אלו מאיתנו שאינם זוכים לתמיכה כלכלית או למגורים אצל ההורים, עשויים להיתקל בקשיים רבים. תחילת החיים העצמאיים עשויה להיות מורכבת וקשה והלימודים תובעניים. יוקר המחיה הולך וגובה ועמו גם שכר הלימוד.

כתוצאה מכך, סטודנטים רבים נאלצים לעבוד בהיקפים נרחבים תוך לימודי התואר ומתקשים מאוד לעמוד בכל ההתחייבויות שלהם. כדי להישאר עם הראש מעל המים ולסיים את התואר בהצלחה, שווה שנשקול מספר צעדים.

עבודה גמישה ומותאמת ללימודים

המוסד האקדמי שלך יוכל לסייע לך למצוא משרות שמתאימות לאורח החיים שלך.

קיימות מלגות רבות ומגוונות

ניתן לבחון לאילו מלגות אנו עשויים להיות זכאים. חלקן ניתנות לנתחים שונים מהאוכלוסייה או על פי עמידה בקריטריונים כלכליים וחברתיים שונים. אחרות, זמינות לכולם תמורת תרומה לקהילה. המלגה עשויה להקל משמעותית על הנטל הכלכלי הכבד של הלימודים וסטודנטים רבים בוחרים באפיק זה. היכנסו לפוסט מלגות לסטודנטים מקיף שכתבתי.

הצרכים השתנו

נסיבות חיים רבות עשויות להפוך את התואר האקדמי ללא רלוונטי. לעתים אירועים משמחים כמו הרחבת המשפחה עשויים לדרוש מאיתנו לשים את המסלול בצד. למרבה הצער, הנסיבות עשויות להיות מצערות יותר כמו מחלה או משבר משפחתי. במקרים רבים אחרים, יוזמה שהתחלנו להריץ כמו סטארטאפ קטן או עסק מסחרי עצמאי עשוי להתחיל לתפוס תאוצה. יזמים רבים המובילים כיום את התעשייה פרשו מהלימודים בדיוק מסיבה זו.

הלימודים הם לא מה שחשבנו

לעתים קיים פער משמעותי בין מה שחשבנו שהלימודים הולכים לתת לנו לבין מה שקורה בפועל. ההרפתקה המרגשת הופכת למסכת משמימה של קריאת מאמרים ושיעורים שאינם נגמרים. סטודנטים רבים חווים את האכזבה הזו במהלך הלימודים ובוחרים במסלול אחר להתפתח בו.

 

אהבת את הפוסט? שתף אותו!
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
אימייל
פוסטים שיכולים לעניין אותך

הנדסאי בניין

קצת רקע ענף הבניה הוא ענף מרכזי וחשוב בכלכלה והביקוש בו עולה מדי שנה. כל שנה מושקעים מיליארדי שקלים בענף