לימודי הנדסאי בתקופת הקורונה

לימודי הנדסאים גם בזמנים רגילים הינם לימודים אינטנסיביים ובמיוחד בתקופה זו מאחר ובדרך כלל בוחרים בלימודים אלה אנשים שעובדים בשעות הבוקר ולומדים בשעות הערב ועכשיו בתקופת הקורונה הלימודים ממשיכים כרגיל בהוראת מה"ט – המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע.

על פי הנחיות מהט ניתן להמשיך את הלמידה הפרונטליים במגבלה של 50 אנשים בקבוצה. בינינו גם בימים רגילים לא קיימות קבוצות של 50 אנשים אלה כ20 עד 30 אנשים. רוב המכללות קיימו לימודים אונליין או לפחות ניסו לקיים אותם. חלק מהסטודנטים לא התחברו או שהתחברו ללימודים אך לא באמת למדו והמבחנים אונליין לא עבדו כלל מאחר שהיה ניתן להעתיק או לעשות מבחן משותף יחד עם עוד סטודנטים.

כרגע מתקיימת מבחני סוף סמסטר במגוון המכללות בארץ, המבחנים מתקיימים עם מגבלות מסוימות אך לגמרי לא בהתאם להחלטות הממשלה ובטח לא בהתאם להנחיות ריחוק חברתי.

באוקטובר 2020 צריכה להיפתח שנת לימודים בהכשרת הנדסאי בישראל אבל לפי התפשטות הנגיף בישראל אין לדעת אם זה יקרה ובאילו תנאים יתקיימו הלימודים. אם הלימודים יתחילו והלימודים יהיו מהבית דרך תכנת הZOOM לא יהיה אותו אפקט למידה והלימודים הולכים ונשחקים ומה יקרה לסטודנטים שיצאו לשוק העבודה הדליל? על זה המדינה צריכה לענות.

אהבת את הפוסט? שתף אותו!
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
אימייל
פוסטים שיכולים לעניין אותך