מזל טוב! הגעת לגיל 30 ועכשיו את חושב מה כדאי לי ללמוד, אין לזה תשובה אחת וזה תלוי בכל אחד ואחד כתבתי מספר המלצות מהניסיון האישי שלי ללימודים אקדמיים בגיל 30.

ללמוד ולעבוד – שילוב קריירה ולימודים ביחד

אתחיל ואומר שזה לא הולך להיות קל, מי שבטוח שזה קל לעבוד משרה מלאה וללכת ללימודים ולהבין משהו הוא טועה.

אבל הכל אפשרי, אני התחלתי ללמוד בגיל 30 לאחר שלא ידעתי לאן אני רוצה להגיע ומה אני רוצה להיות כשאהיה “גדול”. אני ממליץ למי שמאפשר זאת לא לעבוד בזמן העבודה ולהשקיע בלימודים אך כמו שאתה יודע זה לא תמיד מסתדר ולכן צריך לדעת לאזן בין העבודה חיי החברה והלימודים.

איך עושים את האיזון אתה שואל, אני יסביר לך אין אני עשיתי את זה:

אני עובד במפעל ייצרני ותמיד עניין אותי תחום הלוגיסטיקה ולכן התחלתי לקרוא על תואר ראשון בלוגיסטיקה. בהתחלה קראתי את תנאי הקבלה במגוון המכללות באזור מגורי והבנתי שאם אני רוצה לסיים את הלימודים לפני גיל 40 אני נרשמתי ללימודי הנדסאי תעשיה וניהול בלוגיסטיקה. (אין לי תעודת בגרות מלאה)

נרשמתי בעצם ללמודים בתחום העבודה שלי וכך מתחילת הלימודים הייתה לי חפיפה בין הנושאים הנלמדים לבין העבודה היום יומית, לדעתי רק  ככה שרדתי שנתיים והצלחתי גם ללמוד וגם לעבוד במשרה מלאה (עוד שנה ונגמר 😊) .

תנאי קבלה ללימודים בגיל 30

יש הבדל בין תנאי הקבלה לסטודנטים בגיל 30 לבין סטודנטים צעירים יותר. ההבדל נובע מהגישה של המועצה להשכלה גבוהה אשר מעודדת סטודנטים בגילאים אלו להירשם ללימודים.

רוב המוסדות ללימודים אקדמיים מאפשרים להירשם ללימודים בגיל 30 ללא ציון פסיכומטרי ולעתים גם ללא תעודת בגרות מלאה. בסופו של דבר כל מוסד לימודים קובע את תנאי הקבלה בהתאם למסלול לימודים אותו תבחר.

אף פעם לא מאוחר מידי

גם אם התרגיל האחרון שפתרת היה לפני עשור היום רוב המוסדות מבינות ובאות לקראת סטודנטים אלו ועוזרת הן בתהליך הקליטה ללימודים והן בזמן הלימודים ולכן זה לא צריך להיות התירוץ לא להתחיל ללמוד בגיל 30+.

אני מאחל לך בהצלחה ומאוד מקווה שהמאמר שכתבתי עזר לך אפילו במקצת לגבי תחילת הלימודים בגיל 30.

אהבת את הפוסט? שתף עם חבריך אולי גם הם ישמחו לקרוא

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואצאפ
שיתוף ב email
אימייל

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך

גלילה לראש העמוד