מה האפשרויות והיתרונות ללימודים בגיל 30

מזל טוב! הגעת לגיל 30 ועכשיו את חושב מה כדאי לי ללמוד, אין לזה תשובה אחת וזה תלוי בכל אחד ואחד כתבתי מספר המלצות מהניסיון האישי שלי ללימודים אקדמיים בגיל 30.

ללמוד ולעבוד – שילוב לימודים וקריירה ביחד

אתחיל ואומר שזה לא הולך להיות קל, מי שבטוח שזה קל לעבוד משרה מלאה וללכת ללימודים ולהבין משהו הוא טועה.

אבל הכל אפשרי, אני התחלתי ללמוד בגיל 30 לאחר שלא ידעתי לאן אני רוצה להגיע ומה אני רוצה להיות כשאהיה "גדול". אני ממליץ למי שמאפשר זאת לא לעבוד בזמן העבודה ולהשקיע בלימודים אך כמו שאתה יודע זה לא תמיד מסתדר ולכן צריך לדעת לאזן בין העבודה חיי החברה והלימודים.

איך עושים את האיזון אתה שואל, אני יסביר לך אין אני עשיתי את זה:

אני עובד במפעל ייצרני ותמיד עניין אותי תחום הלוגיסטיקה ולכן התחלתי לקרוא על תואר ראשון בלוגיסטיקה. בהתחלה קראתי את תנאי הקבלה במגוון המכללות באזור מגורי והבנתי שאם אני רוצה לסיים את הלימודים לפני גיל 40 אני נרשמתי ללימודי הנדסאי תעשיה וניהול בלוגיסטיקה (אין לי תעודת בגרות מלאה). נרשמתי בעצם ללמודים בתחום העבודה שלי. כך מתחילת הלימודים הייתה לי חפיפה בין הנושאים הנלמדים לבין העבודה היום יומית, לדעתי רק  ככה שרדתי שנתיים והצלחתי גם ללמוד וגם לעבוד במשרה מלאה (עוד שנה ונגמר 😊) .

תנאי קבלה ללימודים אקדמיים בגיל 30

יש הבדל בין תנאי הקבלה לסטודנטים בגיל 30 לבין סטודנטים צעירים יותר. ההבדל נובע מהגישה של המועצה להשכלה גבוהה אשר מעודדת סטודנטים בגילאים אלו להירשם ללימודים. רוב המוסדות ללימודים אקדמיים מאפשרים להירשם ללימודים בגיל 30 ללא ציון פסיכומטרי ולעתים גם ללא תעודת בגרות מלאה. בסופו של דבר כל מוסד לימודים קובע את תנאי הקבלה בהתאם למסלול לימודים אותו תבחר. כנסו למאמר שכתבתי אודות תנאי קבלה ללימודי הנדסאי.

יש לכם יתרון על פני כולם

ממוצע הגילאים של סטודנטים לתואר ראשון בישראל הוא כ-24, אבל זה לא אומר שאי אפשר להתחיל ללמוד בגיל מאוחר יותר. אנשים שמעוניינים לקבל השכלה אקדמית אחרי גיל 30 זכאים להטבות רבות המקלות עליהם בקבלה למוסדות הלימוד ובזמן הלימודים עצמם.

אף פעם לא מאוחר מידי

גם אם התרגיל האחרון שפתרת היה לפני עשור היום רוב המוסדות מבינות ובאות לקראת סטודנטים אלו ועוזרת, הן בתהליך הקליטה ללימודים והן בזמן הלימודים ולכן זה לא צריך להיות התירוץ לא להתחיל ללמוד בגיל 30+.

איפה לומדים הנדסאות?

לתואר הנדסאי ניתן ללמוד במגוון המכללות הפזורות ברחבי הארץ. כאן ניתן למצוא חלק מהמכללות המאושרות ע”י המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית.

אם זאת חשוב לציין שבכל מכללה יש צוות פדגוגי שונה ולכן איכות הלימודים היא שונה ממכללה למכללה בגלל קורסי העשרה. אני מאחל לך בהצלחה ומאוד מקווה שהמאמר שכתבתי עזר לך אפילו במקצת לגבי תחילת הלימודים בגיל 30.

אהבת את הפוסט? שתף אותו!
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
אימייל
פוסטים שיכולים לעניין אותך