זכויות סטודנטים

אם אתם רוצים להבין על זכויות סטודנטים תוכלו לקבל את המידע החשוב ביותר ולהבין מה בדיוק חשוב לדעת על זכויות סטודנטים. במידה ואתם סטודנטים ואתם רוצים לבדוק על הזכויות שלכם אתם יכולים לבדוק ולגלות שלא משנה איפה אתם לומדים יש  לכם זכויות שאתם יכולים לקבל.

חשוב מאוד להבין שיש היום מגוון גדול של סטודנטים שבאים מאזורים שונים וחלק מהם יכולים להיות הורים לילדים או במקרים מסוימים גם אנשים עם מוגבלות ולכן יש לכם זכויות שיכולות להקל עליכם.

שירות מילואים – תבדקו על הקלות שונות

במקרים רבים מדובר על הקלות במבחנים שאתם יכולים לבצע אותם גם בתאריכים אחרים במדיה ולא הגעתם למבחן בגלל שירות מילואים. גם אם אתם חושבים שאתם לא תספיקו להגיע למבחן או אתם לא בטוחים יש היום זכויות סטודנטים שאתם צריכים לקבל אם אתם עושים שירות מילואים ולכן חשוב מאוד עוד לפני שאתם מגישים את הבקשה להבין מה הזכויות שלכם ואיך לקבל אותם.

כאשר מדובר על שירות מילואים יש הקלות רבות שיכולות לעזור לכם לקבל את התואר ועדיין לבצע את השירות במילואים.

 יש סטודנטים שיכולים לעשות שירות מילואים של חודש ולכן הם יכולים להפסיד הרבה ימי לימודים או לא להגיע למבחן של הקורס אותו הם למדו ולכן חשוב מאוד להבין האם אתם יכולים לקבל את ההקלות השונות. במקרים מסוימים יש גם הקלות במבחן עצמו ולכן כל מכללה יכולה לתת לכם הקלות שונות וחשוב לבדוק אותם.

במקרים מסוימים אתם יכולים לקבל יעוץ מקצועי של המכללה שיעזרו לכם לתכנן נכון את השיעורים שלכם אם אתם עושים מילואים ולבדוק מה חשוב לעשות כדי להגיע למבחנים.

יש היום הקלות מיוחדות למוסדות לימוד שמתאימים לנשים בלבד ולכן אם אתם רוצים לבדוק על ההקלות האלו חשוב לקבל ייעוץ של המכללה בה אתם לומדים.

זכויות סטודנטים – עולים חדשים

אם אתם עולים חדשים אתם יכולים לקבל הקלות שונות שיעזרו לכם לעבור את התואר בקלות כי במקרים מסוימים מביאים שעולים חדשים מתקשים יותר עם לימודי שלא בשפה שלהם ולכן אם אתם רוצים להבין מה בדיוק הדברים שיכולים לכם לקבל את הזכויות שלכם אתם יכולים לבדוק עם המכללה מה בדיוק ההקלות שאתם מקבלים ועל זכויות סטודנטים.

במקרים מסוימים מאפשרים לכם לקבל עזרה עם השיעורים וגם במקרה שיש חוסר הבנה בגלל השפה יש פתרונות שיכולים להקל עליכם ולעזור לכם לסיים את התואר בצורה טובה כמו כל הסטודנטים.

חשוב מאוד להבין שיש היום מכללות שונות שיתנו לכם זכויות נוספות והם רוצות לעזור לסטודנטים שלהם ולכן מעבר לבדיקה של זכויות סטודנטים חשוב לבדוק עם המכללה אם היא יכולה לתת לכם שירות שיכול לגרום לכם לעבור בקלות המבחנים השונים.

מנהל לסטודנטים עולים במשרד העלייה והקליטה, מסייע לסטודנטים העומדים בתנאי הזכאות, במימון שכר הלימוד לתואר ראשון/שני/הנדסאי/תעודה והסבה.

אחד הדברים החשובים ביותר שאתם רוצים לבדוק אם אתם עולים חדשים היא האם יש לכם אפשרות ללמוד את החומר בשפה שלכם כי במקרים רבים המכללה מאפשרת לכם ללמוד בשפות נוספות ולכן חשוב לעשות בדיקה של מה האפשרויות שלכם כדי ללמוד בצורה הטובה ביותר.

בנוסף אתם יכולים לקבל את הייעוץ הטוב ביותר על הזכויות שלכם במכללה בה אתם לומדים והיא תגרום לכם להבין איך אפשר להגיש את הבקשה בצורה נכונה.

סטודנטים עם מוגבלויות וסטודנטים נכים

יש לא מעט נושאים שבהם המערכת האקדמית מסייעת לסטודנטים וסטודנטיות עם מוגבלויות. יש לשים לב שנושא הנגישות הפיזית ברחבי הקמפוסים אמור להיות מוסדר בצורה כוללת, אבל עדיין לא ממומש ב- 100%.

שימו לב: סטודנט בעל 20% נכון מביטוח לאומי עשוי להיות זכאי להחזר לימודים במסגרת קצבת שיקום

ניתן לקבל שיקום מקצועי גם ללא קבלת קצבת נכות, לבדיקת זכאות יש לפנות לסניף ביטוח לאומי באזור מגורך

הגשת בקשה להקלות

במקרה של הגשת בקשה להקלות חשוב לבדוק על זכויות סטודנטים ולהבין מה המסמכים שצריך להביא כי אם אתם רוצים לקבל את ההקלות צריך להגיש את הבקשה בצורה נכונה.

בנוסף חשוב מאוד שתבדקו על זכויות סטודנטים ותבינו מה בדיוק אתם רוצים לקבל האם ההקלות שאתם תקבלו יכולות לגרום לכם להגיע למבחנים או ללמוד בצורה טובה ביותר.

לסיכום

אם אתם רוצים לבדוק על ההקלות שמגיעות לכם ועל זכויות סטודנטים ואתם רוצים לקבל ייעוץ כדי להבין מה חשוב לדעת על ההקלות השונות אפשר לקבל ייעוץ מקצועי. הדבר הראשון שאתם רוצים לבדוק הוא מול המכללה שאתם לומדים בה ולבדוק האם מגיעות לכם הקלות שונות. בחלק מהמקרים אתם תצטרכו להביא איתכם מסמכים שונים ולכן חשוב לבדוק עוד לפני שאתם מגישים את הבקשה לקבלת הקלות מה צריך להביא איתכם ומה המסמכים שאתם צריכים להביא. אתם יכולים ליצור איתנו קשר בטלפון כדי לקבל את המידע על ההקלות השונות ולהבין מה המסמכים שאתם צריכים להגיש כדי לקבל את ההקלות.

בנוסף אם אתם רוצים לקבל הקלות על שירות מילואים אתם יכולים ליצור איתנו קשר ולהבין על מה בדיוק חשוב לדעת ומה המסמכים השונים שאתם צריכים להגיש כי זכויות סטודנטים מגיעות לכם ולכן אתם צריכים לבדוק על המסמכים שצריך להביא.

חשוב שתבדקו על זכויות נוספות שמגיעות לכם ויכולות לגרום לכם לקבל הקלות שיגרמו לכם ללמוד בצורה הרבה יותר טובה.

אהבת את הפוסט? שתף אותו!
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
אימייל
פוסטים שיכולים לעניין אותך