השלמת בגרויות ותנאי קבלה ללימודים בחינם

אם הגעת לפוסט הזה כנראה שאתה לא עומד בתנאי הקבלה ללימודי הנדסאי, כאן אנסה להסביר איך ניתן להשלים בגרויות בחינם. כפי שראיתם בפוסט הקודם תנאי הקבלה הם בגרות מלאה או ציון עובר ב3 בגרויות, אנגלית, מתמטיקה ועברית. השלב הראשון של השלמת בגרויות הוא בדיקת בגרויות קיימות והציונים.

2 אפשרויות להשלמת בגרויות

  1. פניה לתיכון שלמדתם בוא, כן אותו תיכון שספרתם את הימים שתסיימו עכשיו אתם צריכים לפנות למחלקת בגרויות ולבקש דוח ציוני בגרויות. בדוח תוכלו לראות את כל הבגרויות שיש לכם ציון. 
  2. כניסה לאתר משרד החינוך והתחברות למערכת הבגרויות אני יוסיף את הקישור בסוף הפוסט.

לאחר הבדיקה ניקח לדוגמא שחסר לכם ציון באחד המקצועות ואתם רוצים להתחיל ללמוד כבר סמסטר הקרוב איך תעשו זאת?   גשו לאחת המכללות באזור מגוריכם ותבקשו להתחיל את שנת הלימודים על תנאי. לאחר שתרשמו אתם צריכים לחייג לתיכון ולהרשם גם שם לבחינת הגרות החסרה, בדרך כלל יציעו לכם עזרה עם חומר לימוד וכל מה שנותר הוא להתחיל ללמוד לבגרות בבית בחינם.

ישנה עוד אפשרות והיא מכינה טכנולוגית של מהט אבל שם כבר תצטרכו לשלם בהתאם למחירון מהט. מה שהם לא אומרים זה שניתן לגשת למבחן של המכינה ללא הלימודים בא וזה יעלה באזור ה200 שקלים. 

אני מאוד מציע לעשות את המבחן של המכינה מאחר והוא מאוד מתומצת ופשוט, אני ניגשתי 3 פעמים לעשות בגרות בלשון ובשלושתם נכשלתי. ניגשתי למבחן של המכינה הטכנולוגית והוצאתי ציון של 80.

אז כמו שאתם רואים יש מספר אפשרויות להשלמת תנאי הקבלה כמעט בחינם ואפשר להתחיל את לימודי ההנדסאי כבר בסמסטר הקרוב. למעבר לאתר משרד החינוך וצפייה בציונים

אהבת את הפוסט? שתף אותו!
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
אימייל
פוסטים שיכולים לעניין אותך

השכלה גבוהה עודפת בישראל

בישראל וברחבי העולם המערבי קיימת תופעה שנקראת השכלה גבוהה עודפת. תופעה זו נגרמת מכך ששיעור האקדמאים בקרב האוכלוסייה בגילאי העבודה