השלמת תנאי קבלה ללימודים בחינם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

אם הגעת לפוסט הזה כנראה שאתה לא עומד בתנאי הקבלה ללימודי הנדסאי, כאן אנסה להסביר איך להשלים את הלימודים בחינם.

כפי שראיתם בפוסט הקודם תנאי הקבלה הם בגרות מלאה או ציון עובר ב3 בגרויות, אנגלית, מתמטיקה ועברית. השלב הראשון בתחילת לימודי ההנדסאי הוא בדיקת בגרויות קיימות והציונים.

ישנם 2 אפשרויות: האחת פניה לתיכון שלמדתם בוא, כן אותו תיכון שספרתם את הימים שתסיימו עכשיו אתם צריכים לפנות למחלקת בגרויות ולבקש דוח ציוני בגרויות. בדוח תוכלו לראות את כל הבגרויות שיש לכם ציון. האפשרות השניה היא כניסה לאתר משרד החינוף והתחברות למערכת הבגרויות אני יוסיף את הקישור בסוף הפוסט.

לאחר הבדיקה ניקח לדוגמא שחסר לכם ציון באחד המקצועות ואתם רוצים להתחיל ללמוד כבר סמסטר הקרוב איך תעשו זאת?   גשו לאחת המכללות באזור מגוריכם ותבקשו להתחיל את שנת הלימודים על תנאי. לאחר שתרשמו אתם צריכים לחייג לתיכון ולהרשם גם שם לבחינת הגרות החסרה, בדרך כלל יציעו לכם עזרה עם חומר לימוד וכל מה שנותר הוא להתחיל ללמוד לבגרות בבית בחינם.

ישנה עוד אפשרות והיא מכינה טכנולוגית של מהט אבל שם כבר תצטרכו לשלם בהתאם למחירון מהט. מה שהם לא אומרים זה שניתן לגשת למבחן של המכינה ללא הלימודים בא וזה יעלה באזור ה200 שקלים. 

אני מאוד מציע לעשות את המבחן של המכינה מאחר והוא מאוד מתומצת ופשוט, אני ניגשתי 3 פעמים לעשות בגרות בלשון ובשלושתם נכשלתי. ניגשתי למבחן של המכינה הטכנולוגית והוצאתי ציון של 80.

אז כמו שאתם רואים יש מספר אפשרויות להשלמת תנאי הקבלה כמעט בחינם ואפשר להתחיל את לימודי ההנדסאי כבר בסמסטר הקרוב.

למעבר לאתר משרד החינוך וצפייה בציונים

אהבת את הפוסט? שתף עם חבריך אולי גם הם ישמחו לקרוא

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואצאפ
שיתוף ב email
אימייל

כתיבת תגובה

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך