הנדסאי אדריכלות נוף והמפכה הירוקה

המהפכה הירוקה באדריכלות הוכיחה שהיא לא טרנד חולף או נישה קטנה בתחום, אלא עתיד התחום – אשר הולך ומתפתח מדי יום. אדריכלות בת קיימא, או בניה ירוקה, תוך שימוש בחומרי גלם ידידותיים לסביבה, הפכה לחובה מוסרית לעתיד של כולנו. כיום, אלה שיבחרו בלימודי הנדסאי אדריכלות נוף, לא רק ירכשו מקצוע מבוקש ומרתק, אלא גם יעסקו בעבודה מעניינת, עם מחשבה לדורות הבאים – ועם פוטנציאל עצום להפוך את העולם לטוב יותר.

הנדסאי אדריכלות נוף – מה לומדים?

המודעות ללימודי הנדסאי אדריכלות נוף בכלל ולחשיבות המקצוע בפרט, עולה וגדלה עם השנים. הקונפליקט שבין הערך הגדול של הטבע והשטחים הפתוחים, לצורך בבניה וחדשנות הוא מורכב. שילוב הגורמים האלה, מגדיל את הביקוש לאנשי מקצוע מיומנים בתחום- הנדסאי אדריכלות נוף.

הלימודים משלבים מגוון תחומים עשיר: תולדות אדריכלות הנוף והאמנות, שרטוט אדריכלי ויצירת הדמיות, הכרת הטבע והצומח, תכנון אקולוגי ובר קיימא, שליטה ותפעול ותכנות מחשב עדכניות ומתקדמות ועוד. במסגרת לימודי הנדסאי אדריכלות נוף, התנסות מעשית בתכנון, יצירת הדמיות ועיצוב.

תנאי קבלה – לימודי אדריכלות נוף

על מנת להתקבל ללימודי הנדסאי אדריכלות נוף, יש צורך בעמידה בתנאי קבלה כמקובל במסלולי הכשרה להנדסאים בכל אחת מהדרכים הבאות:

  • תעודת בגרות ישראלית מלאה.
  • אישור משרד החינוך- בנוגע לציונים בבחינת הבגרות במקצועות הבאים:

מתמטיקה: 3 יחידות לימוד בציון סופי של 55 ומעלה. או 4-5 יחידות לימוד בציון סופי של 50 ומעלה.

אנגלית:  3 יחידות לימוד בציון סופי של 55 ומעלה. או 4-5 יחידות לימוד בציון סופי של 50 ומעלה.

עברית: מקצועות העברית כוללים לשון, הבעה, ספרות או חיבור – יש צורך ב-2 יחידות לימוד לפחות, באחד ממקצועות העברית, בציון סופי של 55 ומעלה.

תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי אדריכלות יכולים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים. לחלק ממוסדות הלימוד, דרישות נוספות:

  • ראיון אישי מול ראש החוג או וועדת קבלה ייעודית.
  • הצגת תיק עבודות אישי וייחודי.
  • מבדק התאמה פסיכוטכני- אשר מתבצע במכון חיצוני, תוצאותיו יועברו ישירות אל מוסד הלימודים.

אפשרויות תעסוקה לאדריכל נוף בסיום הלימודים

בוגרי מסלול לימודי הנדסאי אדריכלות נוף יכולים להשתלב במגוון תחומים ותעשיות העוסקות בבניה ירוקה, בניה בת קיימא, ייעוץ, תכנון, פיתוח, פיקוח, כמו גם תפקידים ניהוליים רבים.

בין התפקידים המעניינים בתחום ניתן לעבוד כשכיר – כמתכנן במשרד אדריכלות נוף, או כעובד במחלקת תכנון נוף בעירייה או מועצה מקומית. ניתן לעסוק ביצירת הדמיות ותכנון או לעבוד כמפקח על קבלני גינון ופיתוח, כמו גם להתברג בתפקידים עם אופק ניהולי במשרדי האדריכלות השונים- אפשרויות הקידום רבות בכל התחומים. כמו כן, בוגרים רבים בסיום לימודי אדריכלות נוף בוחרים לעבוד כעצמאים.

אם המהפכה הירוקה היא דבר בו תרצו לקחת חלק, בניה ירוקה מרתקת אתכם ואתם מעוניינים בקריירה בעלת משמעות, המשלבת יצירתיות ותכנון- כנראה שלימודי הנדסאי אדריכלות נוף הם מסלול הלימודים האידאלי עבורכם!

הלימודים לרוב נמשכים כשנתיים-ובסיומם קריירה עשירה ורבת שנים, במהלכה תעבדו בפרויקטים מכל הסוגים ותחוללו שינוי משמעותי בעולם – בעזרת בניה ירוקה יותר עם מחשבה על הסביבה.

אהבת את הפוסט? שתף אותו!
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
אימייל
פוסטים שיכולים לעניין אותך