איך לכתוב קורות חיים מנצחים ב5 שלבים

חיפוש עבודה יכול להיות מאתגר מאחר והוא בפני עצמו "עבודה". כתיבת קורות חיים הוא תהליך שלוקח זמן וקורות החיים צריכים למשוך את המעסיק הפוטנציאלי ויגרום לו להתעניין בנו. זכרו המעסיק מקבל אלפי קורות חיים ביום ולכן אנחנו צריכים למשוך את העין שלו ב5 שניות הראשונות. קורות החיים צריכים להיות עניינים וערוכים לאותו תפקיד אליו אנחנו שולחים את הקורות החיים שלנו. חשוב להשקיע זמן ומאמץ בכתיבתו. כתבתי 5 שלבים שיעזרו לכם לכתוב את קורות חיים שלכם ולהתקבל לעבודה.

1. לימודים, הסמכות וקורסים רלוונטיים

בחלק זה נכתוב אודות התארים(גם אחד זה מעולה) שלנו. על הסמכות שקיבלנו במהלך עבודתנו בחברת X וכמובן על הקורסים שעשינו. כדאי לשים לב לדרישות התפקיד אליו אנחנו פונים.

אם הדרישות הם ידע בסיסי באקסל והפעם האחרונה שהפעלנו את Office זה במהלך לימודים האקדמיים לפני 10 שנים, חשוב לעשות רענון קטן בתכנת אקסל וניתן לעשות זאת היום באמצעות YOUTUBE או באתר לשכת התעסוקה המציע קורסים חינם לכל דורש או ללמוד קורס אונליין שיוכל לעזור לנו להעשיר את קורות החיים.

2. לא לייפות את המציאות ולשקר

אנחנו לא נרצה שבהלך הרעיון עבודה שלנו המראיין ישאל שאלות לגבי הניסיון התעסוקתי שלנו ואנחנו לא נדע לענות או שנקשה, כבר ברגע זה אנחנו איבדנו את המשרה הנחשקת.

אני מציע לכתוב בדיוק את הניסיון התעסוקתי ולהרחיב טיפה. לדוגמא אם עבדתי בחברת מכירת רכבים: עבדתי בחברת X בתפקיד מכירות, התפקיד כלל ביצוע מכירה ובעקב אחר לקוחות חוזרים ב-SAP, ביצוע הזמנות רכבים והזנת נתונים. התפקיד הנו תפקיד תחת לחץ גבוה ועמידה בלוחות זמנים ובעמידה ביעדים.

3. שימוש בתבניות מוכנות לכתיבת קורות חיים מנצחים

על מנת לתפוס את עינו של המראיין אנחנו נשתמש בתבניות לקורות חיים מוכנות לעבודה. יש מגוון עצום של תבניות אבל אני ממליץ על תבנית "כחול אפור" של מייקרוסופט. התבנית די בסיסית אבל לדעתי הוספת התמונה יכולה מאוד לעזור למראיין לראות אותנו לפני ראיון העבודה וזה כבר יקנה לנו יתרון על יתר המועמדים.

4. פנה לקבלת סיוע מכותב מקצועי 

היום יש המון חברות עסקים ואנשים אשר יכולים לראיין אותך ולכתוב בשבילך, לדעתי כמובן זה בזבוז כסף במיוחד היום מאחר ושירות זה יכול להגיע לכ700 שקל! 

אם בכל זאת אתה מעוניין למישהו שיודע לכתוב ניתן להיעזר בכותבי קורות חיים באתר Fiverr –זירת מסחר שמתווכת מתן שירותים החל מ-5 דולר! ולכן לדעתי כדאי מאוד להיעזר בשירות זה.

5. המלצות של מעסיקים קודמים

לדעתי כדאי להישאר ביחסים טובים עם המעסיק הקודם, מאחר ואנחנו לא יודעים לאן יובילו אותנו החיים ויכול להיות שבתפקיד הבא ידרשו מאיתנו המלצות ואם נשארנו ביחסים טובים עם המעסיק אז הוא יעזור לנו ואפילו די בשמחה. 

בכל מקרה אני מאוד ממליץ לסיים עבודה בצורה טובה ומקצועית ואולי זה מה שישאיר לנו דלת פתוחה ואם אנחנו והמעסיק הקודם ירצה אפילו נחזור אליו לעבודה. אני מאוד מקווה שתמצאו עבודה בקרוב אם עזרתי לכם במקצת אשמח לתגובה, שיהיה בהצלחה!

אהבת את הפוסט? שתף אותו!
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
אימייל
פוסטים שיכולים לעניין אותך