התפקיד הראשון שלכם בתעשייה יכול להשפיע על המשך הקריירה שלכם

ההמלצה החמה לסטודנטים במקצועות טכנולוגיים היא להגיע לסיום התואר עם ניסיון מעשי מהתעשייה, ולכן כדאי לכל סטודנט או סטודנטית להתחיל לחפש את העבודה הראשונה כבר לאחר שלושת הסמסטרים הראשונים. מה חשוב לבדוק כדי לצבור ניסיון משמעותי ואיך בוחרים תפקיד ראשון בתעשייה?

איך צ’יפ נולד? כמו תינוק. בהתחלה הארכיטקט מגדיר את הפיצ’רים, ואז מפתחי הלוג’יק כותבים RTL שהוריפיקטורים מאמתים ולאחר מכן צוותי ה-Physical Design דואגים שפיזית החיווטים, צריכת ההספק והטיימינג יהיו תקינים. טוב, אני כמגייס לא מבין בזה כמו מהנדס, גם חלק ניכר מהסטודנטים להנדסת חשמל לא ואם אתם סטודנטים במקצועות הנדסה אחרים אז בטח ובטח שלא אבל הישארו עימנו, הטיפים הללו הם גם עבורכם. כמובן שבמהלך הלימודים או לפחות בשנתיים הראשונות, זה לא כזה נורא שלא מכירים, אבל אם אתם לא מחפשים קריירה תיאורטית, כדאי להתחיל להכיר את מילות המפתח בתהליך הפיתוח של המוצר או התוכנה הרלוונטיים לשאיפות שלכם.

עוד בזמן הלימודים לתואר חשוב להכיר את המונחים והתהליכים השונים שמתרחשים בהפקת המוצר בתחום שאליו אתם מכוונים. הבנה זו תאפשר לכם לא רק להבין את המהות של תפקיד מסוים לפי תיאור המשרה שלו, אלא גם אילו תפקידים יכולים להתאים לכם ולאילו כדאי לכם לכוון.

החלטתם שתפקיד ספציפי מדבר אליכם, מה עכשיו? ממשיכים בתחקיר – אתרי אינטרנט, מרצים, חברים שכבר עובדים בתעשייה, ומעל הכל – אנשים מנוסים. בשלב זה חשוב לברר מהם השפות, הכלים והמתודות שבהם משתמשים בתפקיד אליו אתם שואפים. בחברות מסוימות תמצאו כלים ישנים שכבר בדרכם החוצה ובאחרות משתמשים לפעמים בכלים חדשים מדי, כאלה שלא בטוח שיאומצו על ידי כלל התעשייה. איך תדעו? תוכלו כמובן לשאול אנשים שעובדים שם, אך גם להיכנס לפורומים טכנולוגיים ולברר אילו כלים ותוכנות עדיף ללמוד ולהתחיל לצבור בהם ניסיון.

לקריאת הכתבה המלאה באתר GEEKTIME

אהבת את הפוסט? שתף אותו!
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
אימייל
פוסטים שיכולים לעניין אותך